Vairuokite ekonomiškiau

Kylant naftos produktų kainoms pajuntame, jog kiekvienas apsilankymas degalinėje vis skaudžiau kerta per piniginę. Ir mažėjant išgaunamiems naftos kiekiams, regis, tos dienos, kai litras benzino kainavo apie 2 litus ir pigiau, negrįš. Žemiau pateikiami keli patarimai turėtų jums padėti sutaupyti vairuojant savo automobilį ekonomiškiau nepriklausomai nuo to, kokiu kuru jis varomas.

  • Stabdymas. Vairuodami stenkitės įdėmiai stebėti eismą aplink save, kad nestabdytumėte per anksti, mat jums gali tekti vėl įsibėgėti ir taip neišvengiamai panaudoti šiek tiek kuro. Taip pat, jei jūsų vairuojamas automobilis turi mechaninę pavarų dėžę, galite automobilį stabdyti įjungdami žemesnę pavarą nei ta, kuria važiuojate. Tokiu būdu automobilį stabdo pats variklis ir jums nespaudžiant greičio pedalo, beveik visiškai nenaudojamas kuras. Pavyzdžiui, jei likus 400 metrų ar mažesniam atstumui iki žiedo ar šviesoforo matote, jog eismo dalyviai stovi, leiskite automobiliui riedėti link jų su įjungta žemesne pavara ir stabdykite tik šalia jų, kad visiškai sustomėte, jei kiti eismo dalyviai dar nejuda. Toks stabdymas taip pat tausoja stabdžių kaladėles ir diskus, be to, ypač žiemą toks stabdymo būdas suteikia automobiliui stabilumą.
  • Bėgėjimasis. Po stabdymo ar visiško sustojimo, stenkitės laipsniškai ir ramiai įsibėgėti iki norimo greičio. Prie šviesoforo venkite ir ignoruokite kitų vairuotojų provokacijų “palenktyniauti” – nenaudingai sudeginsite kuro bei įsijautę rizikuojate turėti nemalonumų su kelių policija. Pagrindinė taisyklė siekiant ekonomiškumo – pavarą keisti, kai tachometre rodomi variklio sūkiai yra apie 2000. Tačiau nevertėtų važiuoti gerokai žemesniais sūkiais (pavyzdžiui, važiuojant 50-60 km/h greičiu naudoti penktą ar aukštesnes pavaras), nes tokiu atveju variklis sunkiai “vilks” jūsų automobilį ir bus sueikvoti papildomi degalai.
  • Daiktai automobilyje. Tikrai nereikalingi automobilyje daiktai – nereikalingas svoris. Derėtų juos išimti iš automobilio.

Šis trumpas straipsnelis buvo 2011 m. originaliai siųstas InfoCity įmonei kaip smulki užduotis atsirenkant darbuotojus.